| tupeistualex a întrebat:

Am windows xp sp3 cred si vreau sa stiu de ce mi se opresc downloandurile.exe la 99%, ba uneori cand incerc sa descarc un fisier care este.exe mi se stinge calculatoru

4 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Ai trei probleme atunci nu stiu care din ele.
1 Ai un virus in system.
2 Pierderi de conexiune la net.
3 Systemul de racire trebuie sa fie minim 45% si maxim 60% altfel se inchide pc cand trece de 60%.
Nu stiu care din cele de mai sus ai tu problema dar incearca sa o rezolvi.

| tupeistualex explică (pentru Mihail2020):

Vreau sa va zic ca am reinstalat de vreo 2-3 windowsu xp si tot asa mi se intampla dupa cateva zile de la reinstalarea lui
Am avut si 7 dar cateodata si el avea probleme cu exe'urile dar nu todeauna, dar la 7 nu mi se stingea cand descarcam ceva cu exe

| Mihail2020 a răspuns:

Problema atunci este in Windows si system.
Daca windosurile tale nu sunt bune sau lipseste componente cateva lucruri nu o sa mearga.
Systemul tau poate nu sunt compatibile cu windosurile sau puterea lor.
De asta exista RAM, Ghz, Hardisk si Nuclee ca sa iti dai seama ce windosuri functioneaza (Windosuri bune nu piratenie).Ca sa poata merge fara probleme.
Eu am 2 Windosuri XP (Original) si altu este Windows 9 (Original).
Si toate merg foarte bine fara nici o problema.
Problema ta este in Registru din Windows afecteaza acest lucru.

| Gabi05 a răspuns:

Vezi ca e de la windows, asta am patit si eu.
Schimba widows-ul cu alt windows cu alt service pack.
Eu am patit asta pe vista, si am trecut pe 7 iar acum nu mai am problema asta.
Nu as putea sa iti zic ce are, ca sunt mai multe cauze.Principalele ar fi
Ai un fisier corupt
La reinstalarea windows-ului un fisier nu s-a copiat corect.