| ClickOn a întrebat:

Am windows xp sp3 si vreau sa trec pe 7 am dvd cu windows 7 (nu original) dar cand vrau sa intru in el imi zice : This installation disc isnt compatible with your version of windows.To upgrade you need the correct installation disc.For more information check your computer's system information.To install a new copy of windows restart (boot) your computer using the installation disc and the select costum (advanced). Ajutati-ma

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Opresti pc-ul lasi cd-ul in unitate il pornesti si apesi del.sau depinde cum iti apare tie sa intri in bios dupa ce ai intrat cauta boot device priority si acolo dai sa fie cd-dvd depinde cum iti apare salvezi cu f10 o sa iti reporneasca pc-ul dupa care iti apare acolo sa apesi orice tasta pentru a incepe sa instaleze windowsul mai departe cred ca te descurci bafta

5 răspunsuri:
| WhatheWow a răspuns:

Introduci discul ii dai restart la calculator si iti va cere sa apesi orice tasta pentru bootare si continui...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai fa alt disc cu windows in mod normal trebuia sa accepte instalarea fa alt disc uitete me youtube si scrie acolo how to make a bootable windows 7 disc este usor si il faci cu ultraiso.P.s daca stii ca nu ai dual core si ai un p4 nu recomand sa instalezi stiu pe cineva cu p4 a instalat windows 7 i-a mers dar cand inchidea calculatorul nu se inchidea bafta!

| popeasca a răspuns:

Pai tu ai bagat discul si ai dat "Upgrade" si nu e bine.
Faci asa:
Bagi discul, dai restart si cind reporneste iti va scrie pe ecran gen "Press any key to boot from CD-ROM". Apesi orice tasta (eu apas de obicei tasta SPACE) si o sa inceapa sa se incarce fisierele de pe CD si incepe instalarea. Succes!

| ClickOn explică:

Never97 am pc destul de bun Intel core i3
4gb ram
amd raden hd 6570

| Maestronos a răspuns:

Restarteaza pc si booteaza cd. apoi iti va intra in meniul de instalare: stergi partitia cu xp si va incepe instalarea. vizioneaza un tutorial pe youtube ca sa vezi mai in detaliu ce ai de facut.