| SKRILLEXLOOGOo a întrebat:

Buna am vrut sa imi reinstalez windowsu si imi da aceasta eroare: This installation disc isn't compatible with your version of windows. To upgrade, you need the correct installation disc. For more information, check your computers system information. To install a new copy of Windows, restart (boot) your computer using the installation disc and then select custom (advanced)." CE sa fac? funda!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa instalezi din nou windowsul

| horia2012 a răspuns:

Iti apare acest mesaj deoarece Windows-ul tau instalat pe calculator nu accepta upgrade (trecerea la o varianta mai noua). Trebuie sa reiei instalarea sistemului prin bootare, iar cand ajungi la fereastra in care te intreaba ce alegi (upgrade sau custom
(advanced), alegi "custom-advanced".

| Dani22222 a răspuns:

Iti apare aia pentru ca tu incerci sa faci upgrade si versiunea ta de windows de pe cd nu e compatibila cu cea de pe hdd, trebuie sa dai un clean install, de duci in bios pui sa booteze de pe cd/dvd si cand te intrebeaba daca doresti upgrade sau custom(advanced) alegi custom.
http://postimg.org/image/ulg7kj0u3/

| SKRILLEXLOOGOo explică (pentru Dani22222):

Dar nu ma lasa sa botez dvd-ul