| CatalinSGC a întrebat:

Amd athlon 4600+, 2 gb ram 1 Gb video win7
Salut prieteni am si eu o problema procesorul imi sta la 60-70 % fara nici un program deschis
Am intrat in task manager aveam dwm.exe care imi utiliza procesorul l-am inchis si mi-a aparut swhosts.exe l-am inchis si pe acela si mi-a aparut altul si tot asa
Windows deabea schimbat
Stie cineva care o fi problema?

Răspuns Câştigător
| RaduTN a răspuns:

Am mai auzit pe la cineva de problema asta. A spus ca era din cauza unui virus. Descarca Avast dai o scanare totala apoi dezinstaleaza-l. Nu-ti recomand sa stai cu antivirus + anti-malware atat timp cat stii ca nu descarci jocuri/fisiere/programe de pe site-uri virusate. Daca si fara nici un program deschis fara nici un antivirus/antimalware ai 70% procesorul schimba windows-ul. Baga windows XP ca la 2GB ram nu prea este bun 7.

Sper ca te-am ajutat.
O zi minunata in continuare iti doresc.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Cat la % e piratat si ce antivirus ai?

| Jipa95 a răspuns:

Daca ti-ai bagat un windows de asta piratat in n-spe mii de feluri si mai utilizezi si un antivirus mancacios gen avg.e normal sa-ti stea procesorul la valoarea aia.
Schimba-ti windows-ul cu ceva mai bun!

| CatalinSGC explică:

Malwarebytes cu licenta acest win l-am avut 1 an fara probleme dupa reinstalare a aparut aceasta problema