| Black_Ics_1995 a întrebat:

Android 2.1 consuma multa energie atunci cand porneste? Pentru ca am un telefon cu 2.1 si daca repornesc imi "mananca" multa baterie, gen, are 70%, il repornesc si imi arata doar 15-20%

3 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Schimba-i bateria, cel mai simplu mod de a rezolva situatia, si eu am patit asta cu un Nokia, il porneam si mai aveam cu 30-40% mai putina baterie.

| Black_Ics_1995 explică (pentru RB26DETT):

Sincer, ar vrea dar bateria nu este detasabila.

| AlexandruFaur a răspuns:

Daca asa e cum zici tu atunci e grav...Un telefon nu are voie sa faca asa.Si de ce nu iti faci un Update la software macar la android 2.3? In caz ca nu reusesti nimic incearca un "Batery Saver" de pe Google Play. Sper ca ti-am fost de folos!