| Jager a întrebat:

Android 4.4.2 (KitKat) vs 5.0 (Lollipop). Care e mai bun, eficient si rapid? De ce?

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Evident ultimul 5.0 Lollipop dar vezi acum 2 săptămâni a apărut update nou pentru lollipop şi au eliminat multe bug-uri la mine merge foarte bine.
Deci 5.0 Lollipop. Erau bug-uri înainte pe el dar se pare că s-a remediat problema reţelei pentru că mereu cadea reţeaua.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu am Lollipop si merge ok, nu am incercat kitkat

| halogen001 a răspuns:

Kitkat e cel mai prost android, e bun numai pentru telefoane si tablete fara card de memorie. Numai rootat merge mai bine, altfel nu se poate scrie pe cardul de memorie - blocheaza toate programele si le poti folosi numai cu memoria interna.

Răspuns utilizator avertizat
| SRDC a răspuns:

Cel mai ok este Cyanogen care este bazat pe android si nu are tot bloatware-ul (adica aplicatiile alea preinstalate, care nu le poti dezinstala si nu le folosesti niciodata). E cel mai curat sistem, o sa fii uimit cam cat de bine iti va merge smartphone-ul daca iti pui Cyanogen, mult mai repede decat ca atunci cand il scoti din cutie.