| VitaCipCirip a întrebat:

[ANDROID]: Cum pot instala niste jocuri pentru android ce le-am descarcat de pe un trucker apoi de pe calculator pe telefon? Cand deschid jocul imi spune sa descarc de pe reteaua Wi-Fi dar eu unul nu am si in plus toti din jurul meu au securitate. Tin sa precisez ca telefonul e Samsung Galaxy Ace GT-S5830 cu versiunea de android v2.3.5. Am nevoie de un anumit program pentru a instala jocurile sau ce?

Răspuns Câştigător
| supermdmario a răspuns:

Odatace ai descarcat jocul in pc,daca este in format rar sau zip,in extragi,apoi il copiezi pe cardul sd al telefonului,mergi la setari, aplicatii, dezvoltare, permiteti locatiile fictive pentru a putea instala applicatii din afara android marketului si selectezi optiunea respectiva. apoi, poti instala linistit, tot ce vrei.

2 răspunsuri:
| s3v3n7 a răspuns:

Unele jocuri cer update si/sau fisiere din joc, ca urmare doar cu o retea buna de internet se poate (wirreless).

| Vamp1rusS a răspuns:

Auzisem ceva de Rootare sau ceva de genu! este adevarat?