| anonim_4396 a întrebat:

Antivirusul mi-a gasit ceva si de doua ori am incercat sa il sterg si nu am reusit...nu ma lasa straight face e din C:\WINDOWS\system32\drivers\atswfbec
Si de doua ori am dat scanare la pornirea calculatorului pentru ca mi-a zis sa scanez inainte ca virusul sa devina activ...Si daca il caut si sterg direct e la fel... ce fac?

4 răspunsuri:
| Alphawolf a răspuns:

Nu stiu ce antivirus ai dar de obicei atunci cind gaseste un virus, troian, etc, te intreaba, iti da decizia tie de a sterge sau nu.
Foloseste programul asta: http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Kaspersky-Virus-Removal-Tool.shtml
La instalare te va intreba daca vrei sa-l dezinstalezi dupa scanarea calculatorului... da pentru ca este doar Removal-Tools
Problema este ca tot ce este in WINDOWS\system32 este important

| cosmin_3603 a răspuns:

Normal ca nu te lasa sa-l stergi pentru ca e system 32 iar acolo sunt toti registrii si daca stergi ceva se strica windowsul. ai doua solutii:
1. lasi calculatorul asa cum e si rulezi cu el cu virusi
2. bagi windowsul

baftawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cosmin, ești amuzant. Te-ai uitat măcar la calea completă a virusului? E în folderul „drivers". Poți șterge de acolo, numai s-o faci cu cap.
Acel „virus" este fișerul/calea programului Sothink SWF Decoder, ce NU este un virus.
Așa că Gia, ori ignori eroarea, ori dezinstalezi programul și faci curățenie cu CCleaner (search google) după „urmele" lăsate de programul respectiv.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@luchass nu am programu ala thinking