| Lala20 a întrebat:

Aparatul meu de fotografiat (Panasonic DMC-LZ10) incepe sa se comporte ciudat.in sensul ca desi ii pun baterii noi sau acumulatoare complet incarcate continua sa imi zica sa schimb bateriile, si nu face poze deoarece obiectivul se tot inchide si deschide (asta facea si mai demult cand i se terminau bateriile). Dar acum chiar nu mai merge...il am de anul trecut din iunie. Ce sa ii fac? Nu mai merge deloc de cateva zile...cred ca nu mai face contact cu bateriile. (l-am scapat o data pe covor.)

Răspuns Câştigător
| CosteaVlad a răspuns:

Cred că încă este în garanţie, aşadar îl poţi duce să vadă ce are. Faptul că l-ai scăpat o dată pe covor este egal cu zero, puteai să-l scapi şi de 1000 de ori, el tot perfect ar fi trebuit să mergă. Orice aparat teoretic trebuie să fie proiectat să reziste la orice fel de impact, oricât ar fi de mare, categoric, până la limita nedeformării plastice a acestuia.
Eu am un Sanyo de vreo 4 ani, şi nu-ţi spun câte trânte pe ciment a luat, ca de altfel şi telefonul, pe care tot de atâta timp îl am, şi căruia cam tot acelaşi tratament i-a fost aplicat big grin, iar ambele încă funcţionează mai mult ca perfect. Aşa că... happy
Iar în cazul tău, aparat de un an jumate, aproape nou, garanţia categoric trebuie să-l acopere.
O seară bună!

3 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Si eu am un DMC-LZ8 si face la fel si '''invatacel''' daca il scapi nu este tanc se poate deplasa de la locul sau orice piesa

| Wehrmacht a răspuns:

Sal am mai vaz odata intrebarea asta si am lasat un comentariu dar acum stiu si eu ce are... Mia facut la fel dar am schimbat bateriile cu VARTA si merge bine

| Florin714418 a răspuns:

Ai griija cu obiectivul, daca se misca in fata si spate fara sa apara si pe ecranul digital ca si cum ai da zoom, daca nu incearca sa il apuci cu degetele si sa il opresti fortat...