| Etro a întrebat:

Aplicatia Amazon Alexa este buna la ceva? Preia comenzile vocale?

4 răspunsuri:
| viavo a răspuns:

Salut! Cel mai mult este folosita pe post de AI pentru o casa smart. Sa controlezi casa vocal sau sa regleze automat luminozitate, temperatura, sau alte sisteme ale casei tale. Si mai poate fi folosit ca si Siri sau Bixby.

| Etro explică (pentru viavo):

Am instalaat aplicatia și am navigat puțin prin ea. Ma bucura ca are raspunsuri bune insa as putea sa fac cumva când telefonul meu este închis și spun Alexa să se activeze și să îmi preia comenzile?

| viavo a răspuns (pentru Etro):

Nu, pe telefon nu cred ca se poate. Este alexa sub forma de device separat. Si acel device (aparat) are incorporat un sistem AI mai complicat care este mereu activ. Aplicatia pentru telefoane poate fi folosita numai ca Siri sau Bixby.

| LPCTSTR a răspuns:

Din cate stiu, nu are suport pentru limba romana, deci daca stii engleza si suporti sa vorbesti prin casa in engleza, e relativ ok.