| mastadont a întrebat:

Aplicațiile dezvoltate de google nu vor mai fi disponibile pe telefoanele Huawei, acest lucru se va întâmpla cât de curând și cred că va avea un impact masiv asupra pieței și asupra celor ce dețin un astfel de telefon. Din câte știu Huawei este o marcă destul de populară în România așa că mulți consumatori vor fi afectați de această măsură. Ce părere aveți despre acest lucru? https://www.libertatea.ro/......re-2639087

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scrie destul de clar ca cei care detin un Huawei nu vor fi afectati de masura asta. In rest probabil vanzarile se vor duce in cap. Folosesc Huawei de peste 4 ani si sunt extrem de multumit de ei, daca o sa fie cazul sa folosesc alt client de mail decat gmail o sa folosesc, nu e bai.

| mastadont explică (pentru suntserios):

Cred că mulți utilizatori vor fi afectați de faptul că nu vor mai primi update. Și aplicația nativă de Youtube tot de google e făcută deci nu va mai funcționa.