| Changes a întrebat:

Ar merita să cumpar un laptop Samsung 300V5Z cu procesor Intel® CoreTM i5-2410M 2. 30GHz, 4GB, 640GB, nVidia GeForce GT520MX 1GB la preţul de 2400 RON?

15 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Http://www.emag.ro/......--pQC171EA
HP-urile sunt la promotie weekend-ul acesta. Pentru facultate iti recomand ceva mai ieftin, dar cu video dedicat ca nu se stie niciodata.
Laptop HP Pavilion G6-1122SQ cu procesor Intel® CoreTM i3-2310M 2. 10GHz, 3GB, 500GB, AMD Radeon HD 6470M 1GB, Linux, Gri Carbune
Cred ca e mai mult decat suficient pentru activitatile tale! Succes!

| imaqtpie a răspuns:

Care este bugetul max?

| Changes explică (pentru imaqtpie):

În jur de 2500 RON.

| DragosAlex1 a răspuns:

Eu zic nu...al meu are procesor ca si al tau tot 4 gb hard 750 gb si placa video nVIDIA geforce gt 540M de 2 gbtongue e Acer al meu si a fost tot atat

| Changes explică (pentru DragosAlex1):

Tu pentru ce-l foloseşti?

| CrissuCristina a răspuns:

Eu zic ca da!

| MrOvidiu a răspuns:

Merita e bun laptopu

| BaiatulDePeTPU a răspuns:

Recent mi-am cumparat si eu un Packard Bell Intel core i5 2410m, 6gb ram, 640gb si placa video AMD Radeon Hd 6650M 2gb cu 2600 ron.Compara si gandeste-te daca ar merita. Apropo, eu il folosesc la jocuri si videori.Merge brici.

| Changes explică (pentru BaiatulDePeTPU):

Eu nu îl vreau pentru jocuri ci pentru facultate.Nu mă pasionează foarte tare jocurile.

| IulianP a răspuns (pentru Changes):

Pai atunci mergi pe unul fara placa video integrata, tot de la Samsung, cu o constructie solida. http://bit.ly/Hiansw

| Changes explică (pentru IulianP):

Deci zici că cel cu 2400 nu-şi merită banii?

| IulianP a răspuns (pentru Changes):

Nu ca nu merita, dar in banii aia poti lua Dell-ul recomandat de mine, mai performant si la fel de fiabil.
Dar daca spui ca nu te intereseaza jocurile, nu are rost sa platesti 700 RON in plus pentru placa video dedicata.
Mergi pe cel de-al doilea recomandat; in aplicatii de tip office, browsing, messenger, va fi excelent.

| BaiatulDePeTPU a răspuns (pentru Changes):

Atunci iti recomand unul mai ieftin...

| IulianP a răspuns:

Nu merita.
Eu iti recomand sa mergi pe Dell-ul asta cu i5 2430M, 4GB RAM si o placa video GT 525M peste acea GT 520MX. http://bit.ly/HrUGuk

| virusacheonline a răspuns:

Du-te la mall si gasesti mai bune calculatoare la pretul astatongue