| DestinyDD a întrebat:

Are cineva de aici sistem de operare windows 7? E bun cum se comporta si e vreo diferenta intre el si Windows Xp?

6 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

E bun. E mai bun decat Vista (mai rapid), face instalari de drivere foarte usor (prin windows live update), booteaza repede. Eu sunt multumit.

| iulianr a răspuns:

E bun dar momentan nu gasesti prea multe aplicatii pentru el. Dupa mine singurele diferete intre Windows 7 si Windows XP sunt:
-aspectul
-securitatea
si la Windows 7 si Vista se updateaza singur daca ai activat "Windows Update"

| enamel a răspuns:

Pai, am w7.Sunt multumita, nu prea se blocheaza, interfata foarte faina si practica. E o mare diferenta intre el si xp, Acesta este, ca sa spun asa, XP'ul fara unele lipsuri. Dintre ele as alege de fiecare data W7, pentru ca merita si are multe plusuri.

| enamel a răspuns:

@eu-iulian: eu am w7 si am gasit o gramada de aplicatii...thinking

| CrazyBlacky a răspuns:

E foarte bun il recomand merge foarte repede mai ales pe google chrome(chiar daca nu are treaba cu netu) merge excelent jocurile se instaleaza mai repede eu sunt foarte multumit

| Rebel_9342 a răspuns:

7 este de 10 ori mai bun decat xp big grin

se comporta foarte bine...nu ai erori.etc
P. S eu il am de aproape jumatate de an si n`am avut nici o problemawinking