| DoarOana a întrebat:

As avea nevoie de ceva indrumari privind temele pe iPhone.

Momentan detin un iPhone 3GS si am vazut ca as putea sa pun diferite teme pe el numai ca trebuie sa il fac sa fie jailbreak.
Nu stiu cum sa fac asta dar sunt ceva tutoriale pe youtube.
Care sunt avantajele/dezavantajele daca il fac sa fie jailbreak? Pot sa revin la setarile initiala dupa aia?
Nu stiti ceva site-uri unde sa fie explicati toti pasii ca sa pun temele pe iPhone? Motivul pentru care intreb este deoarece nu vreau sa fac vreo prostie.

{{{Ofer fundita}}}

Răspuns Câştigător
| Mişu_7703 a răspuns:

Daca nu stii exact ce faci, nu te aventura la jailbreak, iti poti bloca telefonul si nu ti'l mai repara nimeni. jailbreak-ul inseamna ca rupi legatura telefonului tau cu Apple sau Orange (in Romania). avantajul este ca poti lua orice aplicatie moca si poti instala teme/personaliza mai interesant. fara jailbreak nu poti pune teme. eu personal am realizat jailbreak-ul cu redsn0w, dar mare grija cand schimbi baseband-ul, de ala depinde starea de functionare a telefonului. trebuie sa faci jailbreak cu aceeasi versiune de firmware pe care o ai pe telefon si in caz ca vrei sa faci jailbreak pe 4. 1/4. 2, baseband-ul trebuie modificat in unul de ipad, altfel nu va functiona unlock-ul, adica il vei putea folosi doar ca ipod, nu vor merge cartelele sim.

1 răspuns:
| mishu112 a răspuns:

Da dar poti sa til remodezi cu itunes in 3 secunde si redevine la normalhappy foloseste limrain pentru al moda sau stai cu el asa si nu o sa poti face nimic cu el o sa poti sa iei aplicatii doar demo...free,daca e modat poti sa iei moca orice.big grin funda! si daca ai probleme cu el ii dai remod se face la loc se sterge tot! Da funda si dupa aia da id tau sa te invat am si eu iphone 3gs si mie mi l-a facut un coleg si acu stiu si eu