| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa cumpăr un laptop cam pana in 2500 de lei sau putin peste această sumă. Sunt medic rezident si as dori sa il cumpăr in special pentru invatat (deci office ), muzica, filme, deci ar fi bine si sa fie usor mai mic (nu foarte, ca să mă pot uita si la filme de pe el), bateria sa fie bunicica si ar fi ideal sa fie (foarte) silentios. Ce mi-ati recomanda? Multumesc frumos.

2 răspunsuri:
| MagicOneT a răspuns:

Seriile VivoBook si ZenBook de la Asus sunt ideale pentru nevoile tale. Subtiri, ecrane FullHD, rapide pentru office, baterie decenta, probabil nici nu vei auzi sistemul de racire, fiind extrem de silentios.

Pana in pretul de 2500 de lei vei gasi doar VivoBook, fara prea mult spatiu de stocare https://altex.ro/......12FAEB025/ sau https://altex.ro/......31FABQ007/

Daca nu este graba cu achizitia, mai poti astepta cam 1 luna si o sa mai scada preturile, deoarece urmeza perioada de reduceri, iar daca o sa stai cu ochii la sectiunea laptopuri vei gasi ceva bun.

Inca ceva, alege variante doar cu SSD (capacitatea, in functie de nevoile tale), HDD-ul este un sistem mecanic, care va produce zgomot, astfel vei avea un laptop extrem silentios.

Daca mai exista nedumeriri, nu ezita sa intrebi.