| Lucian_Olteanu_2003 a întrebat:

As dori sa ma mut internetul pe digi fiberlink 1000 este ok? Daca fac abonament primesc si modem? Eu am acum abonament la telekom si am un modem zte speedport 2i si am un upload de 0, 6 si download 14 adica este foarte prost.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Chiar daca iei cel mai "slab" abonament de la Digi (Fiberlink 300), si atunci va merge mult mai bine decat viteza Telecom-ului. Si pachetul este mai ieftin.
Eu, cu pachet de 100Mb am download si upload de 75-80, prin router de 150Mbps. happy

| anonimg a răspuns:

Fiberlink 1000 este mai mult decat suficient. Cum am zis si in alta parte, vei primi si un modem (router) gratuit care poate sa suporte viteza de 1Gb/secunda. Dar trebuie sa ai si un calculator bun.
"Pentru a atinge viteza de până la 1 Gbps ai nevoie de un PC echipat cu urmatoarele specificații:
Procesor: Intel I7 2,2Ghz (4 CORE) sau echivalent
Memorie RAM: 4GB
Hard Disk: SSD
Placă de rețea: gigabit
Sistem de operare: Microsoft Windows 7, Linux, MacOS
Router: care să suporte trafic susținut de 1 Gbps (optional)"
Sursa: https://www.digiromania.ro/servicii/internet/internet-fix/fiberlink-1000
(Routerul ti-l vor da ei, la fel si fibra optica in mod gratuit).
Deci fara ssd sau fara un procesor i7 nu vei putea ajunge la viteza pe care o platesti. Daca nu ai aceste piese in pc, atunci i-ati un abonament mai mic. La urma poti sa iti maresti abonamentul cand vrei.

Intra la rubrica "Detalii abonament" de aici: https://www.digiromania.ro/servicii/internet

| lpavel a răspuns:

Orice este mai bun decat telecom-ul... laughing

| JulyDreams a răspuns:

Eu am fiberlink 500 de cativa ani si am fost mereu multumit de el. F rar s-a intamplat sa pice. Pt mine e ok si ca viteza.

| floreadan a răspuns:

Da, e ok digi fiberlink, chiar recomand sa te muti.

| Dani_Daniel_1988 a răspuns:

Si-a revenit si telekomul