| hauszz a întrebat:

As dori sa-mi achizitionez un aparat foto profesional imi puteti sugera niste modele. Cannon sau Nikon? pretul sa nu treaca de 25-26 milioane

4 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Lucrand pe parte de electronice am testat 3 dslr-uri : Nikon D3000 Nikon D3100 si Canon EOS 1100D, canonul mi-a placut mult scoate niste poze misto si nikonul da rezultate bune dar mi se pare putin mai dificil de lucrat cu el daca nu ai niste cunostinte tehnice mai aprofundate. Atentie D3000 am observat ca nu poate filma spre deosebire de D3100, poti sa faci ceva get stop motion dar nu filmeaza.Ca si pret D3000 se invarte in jur de 1600-1800 ron D3100 in jur de 2100-2300 ron iar Canon eos 1100d in jur de 1800-1900 ron.

| Ig0r a răspuns:

Ca si senzor de imagine sau procesor, nu sunt mari diferente intre ele. atuul pe care il are Nikon (pe care ti-l recomand) este ca pentru el vei putea gasi fitre de lumina sau obiective la preturi mult mai accesibile decat pentru alte modele. majoritatea acestora se potrivesc la Nikon. bafta!

| CătălinB02 a răspuns:

Buna.Uite aici un link:http://www.cel.ro/aparate-foto-d_slr/?gclid=CJHiu4DPjK4CFQIn3godznSx5g. Sper ca ti-am fost de folos. Funda?

| ANONIMBOSS a răspuns:

Ai si multe alternative, intr-adevar... laughing
Vezi ca se scrie Canon. La ce-ti trebuie aparatul?