| anonim_4396 a întrebat:

As mai putea sa sterg un blog dupa ce mi-am sters si email-ul de pe care l-am creat si cel de rezerva?

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă nu ai șters și contul de pe platforma pe care ți l-ai creat, blogul va rămâne.
Dacă vei șterge și acel cont folosind datele de logare cu adresa de mail ce ai șters-o și parola care ai introdus-o la crearea contului pe platforma respectivă atunci și blogul va fi șters o dată cu ștergerea contului respectiv.
Succes

| anonim_4396 explică (pentru DeyCj):

Mi-ati putea, va rog, spune in mare pasii pe care trebuie sa ii fac? Va multumesc mult.

| DeyCj a răspuns (pentru anonim_4396):

Care din noi? happy că sunt unu singur happy
Păi nu știu pe ce platformă ai creat blog-ul.De regulă trebuie să te loghezi pe platforma respectivă(de exemplu blogger) cu adresa de mail și parola cu care ai creat contul, și apoi de la setări să ștergi contul.

| anonim_4396 explică (pentru DeyCj):

Blogger e plaforma, doar ca problema este faptul ca am sters in urma cu catva timp emailul cu care am creat contul, asa ca nu prea vad cum m-as mai putea loga...

| DeyCj a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca știi ca nu ai șters contul google(ăla cu care te loghezi pe YouTube, de exemplu), atunci înseamnă că poți accesa contul de blogger, dacă și numai dacă blogul ce vrei să-l ștergi a fost creat pe același cont cu cel de YT(YouTube-ul, blogger Gmail, google sites și altele se pot accesa folosind un singur cont.). dacă ai șters contul complet(adică și canalul de youtube, Google plus, etc și blogul încă o rămas în rezultatele de căutare google, e doar o chestiune de timp până va dispărea.Motorul de căutare are un timp mai lung de actualizare că-s foarte multe rezultate.

| anonim_4396 explică (pentru DeyCj):

Au trecut cativa ani de cand am sters acel cont laughing nu cred ca merge chiar atat de greu laughing Nu am sters acel cont de google, dar nu imi amintesc detalii despre el ca sa pot completa formularul respectiv...