| Kakarotto2016 a întrebat:

As putea sa am doua Windows-uri in acelasi PC?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Algo098 a răspuns:

Da, fie instalate pe partitii diferite in dual-boot, fie in sisteme virtuale, windows in windows folosind o masina virtuala cum ar fi Oracle VirtualBox. Daca e in dual-boot, dispun de puterea maxima a pc-ului, dar rulez pe rand cele 2 windows-uri. Daca e in masina virtuala am avantajul ca rulez simultan acele windows-uri, insa windows-ul din masina virtuala e limitat de masina virtuala si nu dispune de pc la capacitate maxima.

1 răspuns:
| JicaContra a răspuns:

Da, si sunt mai multe solutii BUNE:
1. dualboot, pe partitii diferite insa la instalarea celuilalt windows ar fi bine sa maschezi partitia cu windowsul initial
2. masini virtuale virtualbox, vmware, etc.

insa sunt si PROASTE: instalarea pe aceeasi partitie, aia SIGUR crapa mai devreme sau mai tarziu