| LetsRock a întrebat:

Am doua windows-uri instalate recent, si vreau sa sterg unul, dar mi-e teama sa nu cumva sa il sterg pe cel bun. Iata o,, reproducere`` a imaginii cu selectarea windows-ului :

Windows 7

Iar eu il aleg pe primul, cum l-as putea sterge pe al doilea?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

IN WINDOWS 7 - Faci asa: la meniul Start, scrii in rubrica search, msconfig, iti va aparea un rezultat. Click pe el, ti se va deschide o fereastra, click pe tab-ul Boot, vei vedea acolo o lista, una trebuie sa arate asa: Windows 7 (C:\Windows): Current OS; Default OS. Daca zici ca ai un singur sistem de operare, stergi cealalta linie sau doua, cate ai, click pe Apply, OK si restart.

| LetsRock explică (pentru neluL):

Multumesc mult, am reusit cu ajutorul tau happy

| neluL a răspuns (pentru LetsRock):

Cu placere! wave bye, bye