| rares5555 a întrebat:

As putea sa-mi bag acest Procesor: http://www.emag.ro/......DHHPLBBBM/ pe un HP Pavilion g6 Notebook PC. Funda.

Răspuns Câştigător
| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Salut.
Downloadezi frumos CPU-Z si imi spui ce placa de baza ai (motherboard)

10 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Procesorul respectiv esfe facut pentru desktop. Deci nu ai nici o sansa.

| HuShEr a răspuns:

In primul rand are nucleu haswell pe socket 1150 ceea ce nu am vazut la g6 care e destul de vechi, in al doilea rand procesorul ala consuma 84 watti, cat un laptop si in al treilea rand nu poti pune procesor de desktop pe un laptop, spune-mi ce procesor ai ca sa iti pot recomanda unul adecvat

| rares5555 explică (pentru HuShEr):

Intel Pentium inside

| HuShEr a răspuns (pentru rares5555):

Pentium cat? uita-te in dxdiag si da-mi exact modelul sa stiu ce socket ai

| rares5555 explică (pentru HuShEr):

Intel(R) Pentium(R) CPU B960 @ 2.20 Ghz (2CPUs) ~ 2.2 GHz

| HuShEr a răspuns (pentru rares5555):

Iti poti pune maxim procesorul asta Intel Core i7-640M (PGA988) CPU pentru ca ai socket pga988

| HuShEr a răspuns (pentru HuShEr):

Te costa pana in 4-5 mil procesorul

| rares5555 explică (pentru HuShEr):

Daca imi dai un link de unde sa-l iau iti dau tie funda

| rares5555 explică (pentru rares5555):

Scuze am uitat cam dato

| HuShEr a răspuns (pentru rares5555):

Nu e nimic in Romania nu prea am vazut poti incerca pe siteuri gen olx okazii eu am vazut doar pe amazon si ebay