| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa bag si eu televizorul sa mearga ca monitor pentru calculator.Am placa video nVIDIA geforce iar televizor e un led LG destul de performant.Ce trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
| Tagaso a răspuns:

Trebuie să cumperi un cablu HDMI, care-l conectezi la mufa hdmi la calculator și la televizor, iar din calculator cauți proiector sau ecran la distanță(în windows 7 e combinația de taste win+p)la televizor selectezi ca sursă hdmi.(Binențeles trebuie să ai acele mufe Hdmi atât la pc cât și la tv).

| dudache2008 a răspuns:

Cumperi un cablu cu care te legi de la unitate(de obicei unde conectezi monitorul) la LG, asta daca ai la tv mufa pentru PC....eu asa am facut...bafta