| DJAGERnout228 a întrebat:

As vrea sa fac upgrade la iMac-ul meu, am un iMac late 2015 21, 5 inch, cu placa integrata Intel Iris Pro 6200. Intrebarea mea este daca ii pot pune o placa dedicata fie si in locul celeilalte.Multumesc

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

In locul celeilalte nu poti.
Ti-am mai spus ca depinde de model si poti afla doar daca suni la un service sau reprezentanta Apple, specificand exact modelul iMac-ului (cod, serial-nr).
Daca exista loc fizic, se poate, una dintre placile de ieri, sau mai exista si alte modele mai vechi.

| DJAGERnout228 explică (pentru NLS):

Mersi? o să-ți dau fundă că ești insistent =)

2 răspunsuri:
| ionBOSS a răspuns:

Da poti sai pui dar sa fie mai sus de 4 G ca daca o sa fie mai slaba o sa se strice