| LeonardC20 a întrebat:

Aș vrea să îmi cumpăr un calculator de gaming cu suma de 1700 de lei și un monitor cu suma de 700 de lei, ce îmi recomandați?

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Să mai pui încă 1300 lei pentru unitate!

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

La 3000 lei găsești ceva decent! Dacă vrei un PC nou!
La 1700 lei găsești doar SH

| AwGenetix a răspuns:

Iti recomand sa păstrezi banii, pentru ca te așteaptă si pe tine vremuri grele.

| Feitan a răspuns:

Nu cred ca exista calculator prebuild de gaming la 1700 lei, poti sa tii-l faci tu pe piese, unele la mana a 2-a si unele noi. Bine acum depinde ce jocuri vrei sa rulezi pe el, daca vrei cs go, lol, dota etc, este posibil. Cat despre monitor, nu cred ca merita unl de 700 lei la un pc de 1700, cu 700 lei poti sa iti iei un 144hz dar pc-ul tau cel mai probabil nu o sa aiba placa video dedicata nu o sa poata sa iti duca mai nimic in 144 fps.

| lalaura94 a răspuns:

Nu ai ce pc de gaming sa iei cu 1700 de lei, nici pe piese si nici atat prebuilt.

Fa-ti PC pe piese din toti banii, 2500 de lei, cu rx 580 8gb luat la second si r5 1600/2600, si mai pune 300 de lei pentru un monitor 1080p 60hz.