| lucib a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un laptop.Nu il cumpar de pe net.La ce ar trebui sa fiu atent cand il cumpar? sugeratimi niste modele bune.

3 răspunsuri:
| sudsuinededouaori a răspuns:

Ce buget ai? conteaza Processor, Placa video, Ram dar depinde la ce vrei sa il folosesti

| alecs871 a răspuns:

Pai la pret. Acum depinde si pentru ce ai tu nevoie de acel laptop. Eu zic ca unu la cel putin 20 de milioane este bunicel (asta daca il cumperi si dintr-un magazin mai rentant ca pret). Daca e sa cumperi un laptop la 15-16 milioane o sa fie bun, dar dupa un an doi va si lasat in urma de tehnologia care avanseaza foarte rapid.
Si acum privin componentele, sa aiba un procesor de cel putin 2 Ghz (daca e DualCore cu ata mai bine), sa aiba cel putin 2 Gb Ram, o placa video de 512 MB pentru un laptop este excelenta si sa zicem un hard de 250 de Giga.

| Alecsanndraa a răspuns:

Eu iti spun parerea mea, in general, la pronusele electrocastice si electrice.
Fi atent la garantie! Cu cat garantia este mai mare cu atat producatorul este mai convis ca produsul nu se strica repede.
Sper ca iti foloseste si raspunsul meu!
Bafta!