| sltlp a răspuns:

Nu iti trebuie sursa aia.
2. Dai destul pe perifecirce.
3. placa de baza nu-i prea ok.
Oricum, per total nu pot spune ca e rau, dar se pot face ajustari.
Ce iti arat eu mai jos nu e musai, insa am scazut cate putin de la periferice, si am ajutat nitel configuratia. http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/998841/

| GeorgeFellinLove explică (pentru sltlp):

Multumesc de sfat. insa poti sa explici ce nu e ok la placa de baza? Castile si tastatura pot sa le iau in 2015 si sa lucrez cu unele ieftine pana atunci.

| Jipa95 a răspuns (pentru GeorgeFellinLove):

E prea prastie placa ta de baza, adica la naiba uita-te cata memorie ram suporta, placile video high-end pe pci express 3.0 vor fi limitate, si lista poate continua. Placa recomandata de el este mult mai ok.

| GeorgeFellinLove explică (pentru Jipa95):

Am inteles, multumesc.

| sltlp a răspuns (pentru GeorgeFellinLove):

Ideea e ca nu suporta chiar orice procesor fx am3+ pentru ca e mai veche. Chipset-ul nu este nici el wow, motiv pentru care prima data vezi limitare la ram maxim in cazul ala, sau sata 3 si usb 3.0. Bine, acuma sunt si alte diferente, dar am dat un exemplu. Nu spun ca la ce am pus eu chipset-ul e wow, dar e putin mai bun. Ce ai ales tu are pretul inca mare pentru ca asa a ramas de cand e acolo. Insa la ce am pus eu in cam un an pretul a scazut de la 300 la aproape 200 lei, in vreme ce la ce ai ales tu a cam ramas pe aceeasi linie. Alte avantaje la ce am pus eu: 4 sloturi la ram, ram maxim 32 gb(desi cand o sa ai nevoie de mai mult de 8-12gb deja sistemul o sa fie imbatranit, ca nu e chiar asa nevoie de ram mult), mai multe sloturi pci/pcie/alimentare mai ok.