| Mihai_7203 a întrebat:

As vrea sa imi schimb niste piese din PC si nu stiu cam ce sa schimb (am Intel Celeron E3200 2.40GHz(overclock 2.73Ghz) 2gb rami; placa video nvidia geforce 6600 de 512
nu stiu ce sa schimb din el si ce imi recomandati pentru windows 7 (pentru ca am auzit ca consuma multe resurse de asta ma rezum la w7 )
Funda

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Schimba placa video si mai adauga 2 GB de ram.Procesorul inca duce majoritatea jocurilor actuale dar placa te trage grav in jos, si 2 GB de ram sunt destui pentru orce joc actual

| DMV a răspuns:

Depinde ce buget ai, la ce folosesti calculatorul in general.
Cea mai buna investitie din punctul meu de vedere privind raportul performanta/investitie, ar fi sa mai pui 2Gb de rami, iar urmatoarea sa faci upgrade la procesor.
Intra pe forumul de la computer games unde nu doar ca poti face usor tranzactiile astea ieftin si rapid, dar facand un topic asemanator cu acesta vei primi raspunsuri si oferte de upgrade.

| DMV a răspuns:

Ce placa de baza ai sa vedem ce suporta? daca nu stii, cauta pe net programul everest sau aida ca iti spune el

| Mihai_7203 explică:

Imi recomandati un anumit procesor?
Cam la 200 lei big grin?

| dane95 a răspuns:

Deci procesoru ai putea sa iti bagi unu mai bun si daca vrei si placa video, rami sunt suficienti dar daca vrei sa iti mearga mai bine poti sa iti bagi. o sa iti meraga w7