| cargodrive a întrebat:

As vrea sa inregistrez ceva si as dori niste recomandari de microfoane cat mai profi dar de asemenea si cat mai ieftine, am gasit ceva la 200 de lei pe net. Vreau sa stiu si daca se conecteaza direct la laptop sau care este procesul.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca vrei sa inregistrezi pe laptop, la acea calitate e perfecta ORICARE mivrofon facut pentru PC-uri, de cateva zeci de lei. Toate au incorporat capsule de microfon electret, cu caracteristici asemanatoare.
E drept, trebuie sa si stii sa lucrezi cu ele.

Eu folosesc microfon de 10 lei (!), functioneaza perfect de ani de zile.

| Marta_Anghel_1997 a răspuns:

Caută pe PC garage sunt microfoane bune acolo si uitate la epicshorty la duminica pcurilor.A făcut un episod cu microfoane