| ndjfmkf a întrebat:

As vrea sa ma ajute cineva repede vreau sa ascul mesajele vocale in reteaua cosmote ce numar pot forma pentru a le asculta?

4 răspunsuri:
| ingerashyulyana a răspuns:

Iniţializarea căsuţei vocale

Pentru a putea accesa căsuţa ta vocala, trebuie mai întâi să o iniţializezi. Apelează 177 de la propriul telefon mobil şi introdu 1234, codul temporar de acces prestabilit de COSMOTE.
Apoi poţi începe procedura de personalizare a căsuţei tale vocale:

alege o parolă uşor de memorat formată din 4 cifre (îţi recomandăm să schimbi parola iniţială pentru a asigura confidenţialitatea căsuţei vocale)
înregistrează un mesaj de salut cu propria voce;
înregistrează-ţi numele.
Toate aceste setări le poţi modifica oricând doreşti.

Accesarea căsuţei vocale

Pentru a accesa căsuţa vocală ai două opţiuni:

De la telefonul tău mobil
Apelând numărul 177
Apelând numărul +40766 177 177 când eşti în roaming
De la un alt telefon - fix sau mobil
Apelând numărul 0766 177 177

Ascultarea mesajelor

Poţi asculta mesajele din căsuţa ta vocală de la telefonul tău mobil sau de la orice alt telefon urmând instrucţiunile:

Pentru a asculta mesajele din căsuţa ta vocală:
formează 177 când eşti în România sau +40766 177 177 când eşti în roaming
ascultă instrucţiunile din meniul principal
apasă tasta 1.
Pentru a asculta mesajele din altă căsuţă vocală:
formează 0766 177 177 când eşti în România sau +40766 177 177 când eşti în roaming
introdu numărul căsuţei vocale (ex 0766 123 456) urmat de tasta #
introdu parola căsuţei vocale urmată de tasta #
ascultă instrucţiunile din meniul principal
apasă tasta 1.

| ndjfmkf explică (pentru ingerashyulyana):

Multumes dar pot suna doar la 1234 daca sun la 177 imi spune:numarul nu este cunoscut

| ndjfmkf explică (pentru ingerashyulyana):

Dar pentru a asculta mesajele vocale trebuie activata casuta vocala?

| ingerashyulyana a răspuns (pentru ndjfmkf):

Incearca si la 1234 si vezi.Pwp