| anonim_4396 a întrebat:

Aș vrea sa ma mut pe windows 7 ultimate pentru stabilitate si fps-uri crescute, dar in 2020 pica suportul acestuia. Mai e timp sa fac mutarea de la windows 10 la windows 7? ( pe windows 10 tot ai software nedorit preinstalat - cortana, onedrive etc, acesta fiind alt motiv de a face trecerea)

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Timp exista intotdeauna; "diferenta de fps" difera de la joc la joc, depinde cum e optimizat; Windows 10 ti-l customizezi cu tot felul de tool-uri si scapi de bloatware; sau cauti varianta pre stripped, cat mai lite.

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Poți să o faci liniștit.
Când te saturi de 7 formatezi și treci iarăși la 10.
Ce e așa dificil?
Alege 7 professional nu ultimate.

| Bogdan70001 a răspuns:

Adica nu mai primeste update-uri, dar hai sa fim seriosi tu chiar faceai update-urile pe WIn 7? Nu, le amanai ca toata lumea asa ca, cum ai reusit pana acum sa stai pe WIn 7 o sa poti si de acum in colo

| skyfyz a răspuns (pentru Bogdan70001):

Normal. Dar s-ar merita trecerea?

| Bogdan70001 a răspuns (pentru skyfyz):

In primul rand dupa cum a spus si Gelu WIndows 7 PROFESSIONAL nu Ultimate.Crede-ma WIndows 7 Ultimate este plin de bug-uri care apar in timp.

Windows 7 este mult mai bun decat Win 10, si nu nu merita trecerea deorace Windows 10 este full de cacaturi care iti fac si sistemul mai lent

Eu folosesc de mult timp WIndows 8.1 (NU 8) si mi se pare cea mai buna versiune de WIndows:
Perfromante ca pe 7, aspect frumos ca 10 si are software-uri preinstalate, dar decat ce vei folosi

| Xenoverse1 a răspuns (pentru Bogdan70001):

Ce bug-uri vorbesti tu, eu folosesc Windows 7 Ultimate fara probleme de 2 ani si Windows 8.1 este cel mai prost sistem de operare.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Xenoverse1):

WIndows 7 Ultimate are nenumarate bug-uri (cu search wireless si multe eltele)

Si tu mai mult ca sigut nu ai incercat in viata ta WIndows 8.1 si te iei decat dupa ce auzi, exact ca un roman prost