| monycutzza a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar un Televizor LED Akai. Ce parere aveti despre marca asta? E buna?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Top 10: Samsung, LG, Sony, Panasonic, Phillips, Sharp, Tesla, Toshiba, JVC, Nei, Horizon si Wellington.
Topul este din 2018 dar nu sunt variatii semnificative. Desi Akai este una din cele mai vechi firme, nu mai este ce a fost. Poate il poti lua pentru ca o fi mai ieftin?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

LG ul este cel mai bun si Samsung, restul sunt petarde.Acum depinde de pret daca i ti i ei un led de 50 de milioane sau de 500 lei.

| xerxes1 a răspuns:

Akai nu mai este ce a fost odata.
Sony este ok, Philips, Panasonic si eventual coreeni LG si Samsung.

| danutzu96 a răspuns:

Akai este o companie care produce televozoare de mult timp. Sunt mediocre insa acum...

| andiceasu95 a răspuns:

Si eu am un televizor Akai si merge bine laughing

| GeorgeTheMaster a răspuns:

Depinde si de buget, daca ai un buget mai ridicat poti opta pentru LG, Samsung, Sony sau Philips... Akai a fost o firma de televizoare buna acum ceva timp insa, din punct de vedere calitativ, in acest moment e la un nivel foarte scazut
fata de celelalte...

SPER CA TE - AM AJUTAT!

| Popotam a răspuns:

Este o marca decenta, mai mult axati pe partea audio, decat pe tv. Am vazut ca au preturi decente, un HD de 100 cm costa aprox. 850 lei (https://bit.ly/3472Wka), pe eMAG, ceea ce este decent. Dar nu te astepta sa aiba aceeasi calitate ca un Samsung, Sony, etc.