| Lloyd23 a întrebat:

As vrea sa-mi iau o consola de jocuri si nu stiu care. Vreau sa stiu si eu (insotit de argumente) care consola este mai buna dintre PS4 si Xbox One sau PS3 si Xbox 360.

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Scoatem din ecuatie 360 din prima. Este o consola foarte veche, deja este depasita de ce aparitii in matere de gaming apare.
Iar acum sa vorbim despre ps4 si X one.
In comparatie cu xbox-ul ps4 are 8gb de memorie ram ddr5, un gpu mai ok, iar in sesiunile foarte mari de gaming, este foarte silentios. Iar in plus, ps4 este cu aproximativ 50-80 euro mai ieftin decat xbox-ul.

| TwiSt1997 a răspuns:

Ps4,eu nu mi-as lua o consola, jocurile fiind foarte scumpe.Cu 2000 lei iti faci un pc de gaming foarte ok.

| DLeonard1998 a răspuns:

Cumpara un PC mai bine happy ca in drumul lung acele console o sa fie foarte scumpe 60 de dollari/joc, internet care e 60 de dollari (nu is sigur) si nu is chiar asa next gen si performante
Sfatul meu este sa mergi pe un site IT si cere sa iti faca un build in x buget! happy