| swampy a întrebat:

As vrea sa-mi iau un procesor, si as vrea sa mi-l montez singur, este prima data cand montez un procesor si nu cunosc mare lucru, poate sa-mi zica cineva riscuri si chestii din astea? ma refer la chestii sa nu fac ceva gresit sa nu mearga si ceva la care sa fiu foarte atent...sau sa-mi zica cineva toti pasii mai exact cum se pune procesoru :d
cred ca am fost convingator

1 răspuns:
| Broadband a răspuns:

Daca nu te pricepi, nu te baga(simplu)
e prea complicata treaba. in primul rand procesorul are un semn intr-un colt, daca nu il nimeresti cum trebuie, nu va merge si vei rupe pinii aia mici de pe el.
in al doilea rand, banuiesc ca daca procesorul vine si cu un cooler standard facut pentru el,
mai vine si chestia cu pasta termoconductoare intre radiatorul coolerului si procesor,
deci chestia e cam nasoala,
parerea mea: ia pe cineva care se pricepe si a mai facut treaba asta.