| anonim_4396 a întrebat:

sad Am si eu o problema. Deci un prieten de-al tatalui meu din Sinaia, vine in Brasov ca sa mergem la poiana impreuna cu el. Nu vine doar el, ci si familia lui. Deci ei vin special ca sa facem un picnic cu totii. Dar mama are multa treaba la scoala (E matematiciana) Si are de lucru cu orarul, nu poate amana, dar tata o obliga sa mearga, si la fel si pe mine (Nu am chef, si nici nu vreau) Si pe fratele meu (As vrea sa mentionez ca el este foarte convingator la chestii din astea). Intrebarea mea este cum sa il fac pe tata sau ce sa ii zic ca sa nu o oblige pe mama sa mearga, si sa inteleaga ca ea chiar are treaba. Va rog frumos, este urgent sad Am mare nevoie de ajutor! Dau funda si vot... Multumesc anticipat (Rog seriozitate sad.)

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doar nu o ia cu macaraua. daca nu poate, sa nu mearga pur si simplu. mare filosofie!
P.S. lasa ca-i trece supararea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te baga intre ei, sunt destul de maturi ca sa se inteleaga

| Criterion a răspuns:

Poti avea febra si mama tebuie sa ramana sa te ingrijeasca.
Te simti un pic rau, apoi te bagi in pat, dar ai grija sa afle tata.Genuflexiuni, miscare, transpiri, te bagi in pat.Vine tata.Tu ai grija la respiratie!
Mama:"Copilul are febra.Ce facem? O fi racit."
Iese tata din camera, iesi din pat, miscare, flotari, genuflexiuni.
Si asa sper sa rezolvi.

| anonim_4396 explică (pentru Criterion):

Mersii mult big grin Am sa incerc, poate primesti funda big grin >big grin

| AlexDynamo1996 a răspuns:

Spune-i asa,, Daca tu aveai treaba la servici ca s-a spart o teava si... nu aveai timp de altceva decat de munca deci laso me mama sa termine treaba si poate amanati excursia daca nu mama ramane fara servici si nu mai mananci mancare caldalaughing"

| Urââtaa a răspuns:

Stai jos cu tatal tau si vorbeste cu el.Si spune-i la tatal tau ca are treaba importanta mama ta si daca el avea treaba nici el nu putea sa mearga.Sau spune-i sa puna picnicul in alta zii cand nu are mama ta treaba cum ar fi duminica.

| anonim_4396 explică (pentru Urââtaa):

M-am gandit si eu la asta happy Multumesc pentru raspuns, am sa incerc big grin

| PopescuPetre a răspuns:

Invita l pe tatal tau la ceva care nu-i place si dupa ce iti da raspunsul, raspunde-i si tu la fel!

| anonim_4396 explică (pentru PopescuPetre):

Buna asta laughing Am sa incerc laughing Mersi big grin Poate primesti funda

| sebastiantpu a răspuns:

Trebuie sa stai pe capul lui asa el o sa se pliciteasca si o sa va lase an pace idea este sa stai pe capul lui

| anonim_4396 explică (pentru sebastiantpu):

Nu pot... El este prea taios tongue Am incercat asta de mai multe ori dar nu... :-s Se enerveaza repede si nu stii de ce e in stare sa faca tongue Ma tine 3-4 ore si vorbeste degeaba oh go on. Multumesc oricum pentru raspuns big grin