| prajala17 a întrebat:

As vrea sa-mi overclockez procesorul.Am un Intel celeron dual E3400 2.6ghz.macar pana la 3.0 sa il fac.am coolerul stock.

3 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Crezi ca poate cineva sa-ti spuna cum sa faci overclock aici in cateva randuri?

Procesul de "overclockare" este unul lung si foarte delicat, nefacut cum trebuie poate duce la arderea procesorului. Asa ca mai pune mana si documenteaza-te ce presupune acest proces.

| YoChriss a răspuns:

Salut! Ar merge, dar mai sigur ar fi sa ii iei si un cooler mai bun.

| Generalul a răspuns:

Incearca si monitorizeaza temperatura cu Everest. Poti sa scoti carcasa pentru o aerisire mai buna, iar daca se supraincalzeste ia un cooler mai mare, sau instaleaza inca unul.