| ASMarian11 a întrebat:

Care este temperatura optima pentru un Intel Celeron e3400 cu cooler stock? Eu am de obicei 45 de grade C, dupa ce i-am facut overclock de la 2.59 ghz la 2.69 ghz si vreau sa il duc pana la 2.79 ghz fara riscuri de supraicalzire.

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

E sub 50 deci merge, ai grija sa nu il arzi, porneste fail safe defaults din bios, daca treci de parametrii de temperatura normali se va restarta sau inchide singur.

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Fara overclock ar trebui sa se incadreze in temperatura 30-40 Grade C.

| ASMarian11 explică:

Multumesc pentru raspunsuri!