| Paul260 a întrebat:

As vrea sa stiu care ii cel mai rapid windows am 1.8 procesor 3 g ram placa video 512 mere windows 7 64biti bine si care mil recomandati?

7 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Merge dar baga xp ca-ti merge mai repede.

| Ovidiu a răspuns:

Windows 7. bine ar fi ultimate. Bine ar fi sa fie activat cum trebuie ca de altfel ar fi vai si amar, te detecteaza astia si se instaleaza diferite updateuri.

Răspuns utilizator avertizat
| Ceapone66 a răspuns:

Windows 7 e excelent pentru computerul tau si foarte stabil. Daca se misca mai incetisor e din cauza procesorului insa iti recomand Tune Up Utilities 2011 (o sa gasesti cu serial pe google). Iti spun din proprie experienta: Win7 + TuneUp2011 = Love. Windows XP e cel mai rapid insa la generatiile noi de PC-uri gasesti mai greu drivere-le pentru componente sau nu le gasesti pe toate. Sper ca raspunsul meu sa-ti fie de ajutor.

| X a răspuns:

Windows xp e cel mai bun pentru tine normal ca merge windows 7, vista pentru ca ai ram si ocupa 1gb din memoria ta deci windows xp the best!

| ina25bin a răspuns:

Cel pe care il ai deja

| lighting a răspuns:

Viteza de lucru a calculatorului tau nu depinde de windows...ci de RAM-i si Procesor. Cat despre windows eu ti-as recomanda XP deoarece 7 este destul de pretentios, acum depinde de tine, care iti place