| Ovy11 a întrebat:

Salutari! As vrea sa imi pun un Windows si nu stiu ce sa imi pun, adica Windows 7 pe x86 sau pe x64, sau imi recomandati un alt Windows?

Am:
- procesor 2.1 GHz
- 4 GB RAM
- placa video de 512 MB

Multumesc!

7 răspunsuri:
| Lysergide a răspuns:

Iti merge Win 7, Ram e destul.Vezi daca suporta calculatorul x64, daca nu bagi pe 32. E mult mai bun 7 decat xp.Eu mi-am cumparat 7 ultimate pe 64(bine ca mi-a dat 2 cd unu pe 64 si unu pe 32) si sunt foarte multumit de el.Acum astept 8.happy

| RăzvannRăzviii a răspuns:

Pune Windows XP, nu ai destui GB de ram si procesor ca sa iti permiti sa stai linistit fara laguri pe Windows 7 tongue

| Dubaster a răspuns (pentru RăzvannRăzviii):

Era o gluma nu?
Windows 7 Sistem Req. :
Procesor de 1 GHz sau mai rapid pe 32 biți (x86) sau pe 64 biți (x64)
1 gigaoctet (GO) RAM (pe 32 de biți) sau de 2 GO (pe 64 de biți)
spațiu disponibil pe hard disk de 16 GO (pe 32 de biți) sau de 20 GO (pe 64 de biți)
Dispozitiv grafic DirectX 9 cu driver WDDM 1.0 sau mai recent
Mi se pare mie sau merge windows 7 perfect?
Inainte sa dai un sfat fă bine si informeaza-te ca altfel duci omul in eroare.
Recomandarea mea: Windows 7 (pe 32 de biti)
O zi faina!

| Lysergide a răspuns (pentru Dubaster):

Gluma,gluma...happy

| RăzvannRăzviii a răspuns:

Daca sunteti pampa... am avut windows 7 pe un dual core de 2 GHz, 4 GB RAM si placa de 512 si pe mozila avea lag oh go on Pune prietene XP ca o sa iti mearga mai repede decat 7. 7 e pentru un dual core de 3 GHz minim, vreo 4 GB RAM si o placa de minim 1 GB ca sa nu ai lag... happy

| CataC a răspuns (pentru RăzvannRăzviii):

Vorbesti neinformat, ca sa nu zic altfel. Poate aveai tu mozilla cu 7 toolbars, si 10 plugins facute pe vapor. Nu ti se pare suspect ca aveai lag fi pe mozilla?

| Dubaster a răspuns (pentru CataC):

Daca e asa: http://blogs.law.emory.edu/elsit/files/2009/02/iemess211.jpg normal ca nu o sa-i mearga nici pe quad core de 3 :))) Sa lasam specialistii sa rezolve problema boss, ce zici? :))