| ana12bm a întrebat:

As vrea sa stiu cum pot schimba parola la router wireless de la Romtelecom deoarece mi s-a schimbat la setarile din fabrica. Multumesc!

8 răspunsuri:
| eXtreme21 a răspuns:

1. Accesează interfaţa de configurare a modemului intrând pe adresa http://192.168.1.1
2. Introduci user:admin, password:admin
3. Dai la Basic si apoi la Wlan
4. In dreapta jos de tot iti poti modifica acolo parola si apoi dai Submit.
Sper ca am putut sa te ajut.

| Lisa01 a răspuns:

Intrii in router cu adresa http://192.168.0.1 si acolo ar trebui sa iti ceara o parola de acces si un utilizator care trebuie sa le gasesti in cartea de la router. Odata intrata cauta sectiunea change password.Bafta.

| gelu1970 a răspuns:

In spatele routerului trebuie sa ai un orificiu inde poti introduce o mina de pix. apesi cam 5 secunde si isi face reset. adica o sa revina la setarile ce le are din fabrica.

| denyemy a răspuns:

Vezi pe spatele lui ca are o eticheta, cu o adresa de genul 192.168.1.1 si un id si o parola ca sa ii intri in meniul de config.

| bilopart a răspuns:

admin si parola le ai pe spatele roouterului.

| spintecaorul12 a răspuns:

Pai frumoaso fi atenta: trebuie sa iti sti parola aceasta si ip de la roter p.s poti suna la cei de la romtelecom sa aflii, Apoi vei descarca putty de pe site asta
http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/putty/download.html
intri in putty la hostname scrii ip-ul clasei de la rooter
dai open apoi scrii la login as: root
si astepti pana apare password: unde scrii parola ta. Funda?

| Ivanciu_Dănuţ_1997 a răspuns:

Cum pot schimba parola la TP-LINK_0EB8