| Babygirl90 a întrebat:

Hey all! As vrea sa va intreb cum as putea sa aflu parola(uitata) de la router wireless Romtelecom. Funda pentru cea mai buna idee-explicatie. Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu găsești user-parolă pe spatele router-ului atunci poți căuta pe net: parola standard router 'brand'-'cod'
http://suport.romtelecom.ro/......-la-modem.

Dacă nu ai reușit în nici un caz să accesezi totul panoul de administrare (nu reușești cu parola) poți reseta router-ul ținând apăsat pe butonul de reset (5-30sec - până când se aprind toate beculețele)

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Presupun ca e vorba despre parole si username-ul dat de Romtelecom cand ti-au instalat netul. Suna la numarul de telefon pentru clienti, ai grija sa ai contractul in fata si iti vor da ei parola.

| anonimg a răspuns:

Ar fi fost bine sa o fi scris si in pc si in tel.
Daca nu ai schimbat parola, aceasta trebuie sa foe scrisa pe spatele routerului si/sau in documentele cu care a venit.
O solutie mai este resetarea routerului.
Poate iti este de ajutor link-ul urmator: http://www.romtelecom.ro/internet/smartbox#intrebari6

| bumtzbumtz a răspuns:

Daca nu ti-ai schimbat parola o ai scrisa pe spatele routerului.