| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu daca instalez o versiune vechie de windows 98 pe un laptop din 96 windowsul 98 are in el driverele?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

98 nu are dirvere, dar le poti rula daca laptopul e din 96. Se vor instala si vor rula

| youmail a răspuns:

Are unele drivere, posibil nu toate dar daca gasesti macar pe cel de retea poti sa ii bagi un cablu.
Iti recomand win98SE
apoi instaleaza un utilitar cu care sa vezi ce componente are acolo in el si sa ii cauti drivere
cauta pe google astra32 aida32 everest
sau sysinfo
Mult succes
PS vezi ca nu vede USB-urile de cat daca instalezi un program

gasesti aici cam tot ce iti mai trebuie peste win 98 se pe el ca sa mearga cum trebuie.
Nu te speria ca nu e greu
http://www.usbman.com/win98seusbguide.htm

PS: Nu uita sa ne spui si noua cum a iesit.

| anonim_4396 explică (pentru youmail):

Nu are placa de retea ce program trebuie sa instalez sa recunoasca usb?

| youmail a răspuns:

Exista drivere si pentru windows98 pentru multe device-uri dar e posibil (asa cum spuneau si altii) ca sa-ti recunoasca.
Pentru retea vezi ca sunt niste adaptoare simpatice pe usb ce se gasesc si pe la www.conectica.ro usb to rj45 (dar vezi daca au drivere si pentru 98se adica poti sa ii suni sa ii intrebi) sunt in jur de 50 lei

| seppuku a răspuns:

Normal da.Dar daca nu le are poti gasi drivere pe net.