| patriciu4 a întrebat:

As vrea sa stiu daca merita cumparat fiio x3.Nu este vorba de bani,as putea opta si pentru x5, insa exista o problema.
Pana acum am ascultat muzica de la telefon(xperia z3),acolo mi-a placut mai mult muzica decat pe fiio x1, sau HTC one m9, si cu mult mai mult fata de m8.Softul de walkman(Sony music) este extraordinar parerea mea... vreau pareri,daca merita sau nu cumparat acest fiio x3, sau daca nu cumva e mai recomandat un amp + dac pentru telefon...castile sunt o pereche de Sony mdr1a,deci pot spune ca am pentru ce sa imi doresc o sursa mai buna.

1 răspuns:
| Nelucojoc a răspuns:

Modelul clasic de logica este garbage in = garbage out. Dupa ce rezolvi aceasta chestiune, e timpul sa te gandesti la restul povestii.
Daca ai o sursa extraordinar de lossless si fidela pe care doresti sa o transformi in semnal analog, e important daca vrei calitate sau mobilitate. Cred ca pe ambele la acelasi nivel e greu sa le ai. Iar niste casti MDR de la Sony... nu vor face o diferenta.
Ca preamp si convertor vezi cele de la IFI, gama ZeN