neluL
| neluL a răspuns:

E buna configuratia.

| IulianP a răspuns:

Este foarte OK sistemul ales.

| SpecialistIT a răspuns:

Salutare.

Cine ti-a facut recomandarea asta de sistem nu ti-e prieten deloc si te-a pacalit cumplit, caci sistemul nu este bun deloc. Daca ai facut-o tu singurel, nu e nici o problema, nimeni nu se naste invatat, e normal sa gresesti si mai normal e sa indrepti problemele.

Uite recomandarea mea: http://www.mediadot.ro/wishlist/30095/
Ce ti-am pus aici? In primul' rand o super sursa Super Flower (unicul competitor Sea Sonic in lumea sursele in calitate, dar mai silentioase) si desigur o carcasa sa gazduiasca "monstrul". Piesa de rezistenta o pomenesc de acum, ca e pacat sa n-o fac: placa video, echivalentu' in performanta a GTX660 Ti, dar la un pret mai scazut. Bonus primesti la aceasta placa video CADOU 4 jocuri. Ti-am pus un hdd super rapid de generatie noua, de 1TB si 8GB ram care-ti sunt arhisuficienti orice ai face, in plus, de calitate foarte buna.
Alta chestie de exceptie este monitorul cu panel AMVA, nou aparut pe piata, din seria 60 BenQ, cu culori vii, extraordinar de frumoase, un monitor unic si clar de departe cel mai bun in bugetul sau, avand si unghiuri de vizualizare largi si o rezolutie epica la dimensiunea lui.
Mai exista vreun avantaj? Da, exista. La placa de baza poti cere update de bios la MediaDOT total GRATUIT.
Tot GRATIS poti cere ansamblarea PC-ului daca nu ai timp sau nu te pricepi foarte bine.

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de configuratia ta.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, nu ezita sa ma cauti.

Bafta si multa sanatate!