| sltlp a răspuns:

Arata spre rau.
Uite de ce:
Ai zis gaming. Ce faci cu 2tb in gaming?
2. si cu 2 demosntrez ca tu nu ai sa cumperi asa ceva: la ce iti trebuie unitate optica de aia?
3. si cel mai penibil: ce faci cu 16 gb ram imi explici si mie :))?
Daca vrei iti arat ca iti scot performante identice in gaming si cu 1000-1500 lei mai putin, pentru ca aleg pisesele mai echilibrat.
Dar in 3700 lei cat ai pus tu acolo: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/941608/ sau la placa video, pui sursa ta si schimbat gpu cu r9 280x http://www.pcgarage.ro/......-edition/. Care-i diferenta? Diferenta e ca la varianta asta scoti de cel putin de 2 ori mai multe cadre/sec. Is alege mai bine, si pus ce trebuie.

| alexeddy a răspuns (pentru sltlp):

Nu ma pricep asa bine, am zis la ram ca sa fie mai mult:))
am facut niste modificari
Astea 2 sunt mai bune?
http://www.pcgarage.ro/......5-384-bit/
http://www.pcgarage.ro/......kit-rev-a/

| sltlp a răspuns (pentru alexeddy):

De ce nu vrei sa mergi direct pe recomandarea mea?
r9 280 e mai performanta, dar tot nu e ce ti-am pus eu.
2. Nu am sa va inteleg cu memoriile alea. Va atrage design-ul la ele, ca altceva nu are ce. Acele memorii "pieptane" o sa iti puna numai probleme daca vrei un cooler aftermarket mai maricel.

| alexeddy a răspuns (pentru sltlp):

La placa video nu stiu cat de buna e acea firma. asa de la gigabyte am avut placa video.
si la memorii mi-a zis cineva ca alea de la corsair sunt cele mai bune. si aia e cea mai ieftina care am vazut-o laughing big grin

| sltlp a răspuns (pentru alexeddy):

Realizezi ca cip-ul grafic e identic, e iesit pe aceeasi usa?
Difera doar racirea. Posibil ca aia a ta sa fie mai silentioasa. Dar nu cred ca o sa dai 2 bani pe asta cand o sa vezi ca nu merge dupa asteptari, sai cand stii ca putea sa mearga si mai bine. Asta e tot.
Iar la memorii e fix tot aia. Nu e nici o difernta. Ti-a zis bunicul ca corsair is mai bune. Cine e cineva ala? Are vreo diploma in acest domeniu? Nu cred. Oricum, chiar daca are, dai banii de pomana. Ele se fabrica identic. De ce crezi ca si ale mele si alte tale au 99 ani garantie? Crezi ca daca erau de slaba calitate dadeau atata garantie? Si legat de viteza, ambele sunt tot atat de rapide.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doamne sfinte sisoie, sa stii ca e de rau daca mai facut sa l pomenesc pe dzeu si mai sunt si ateu laughing. nu ai ce facu cu un procesor cu 8nuclee la jocuri, 4 merg chiar bine. am vazut pe youtube ca cele cu 8 chiar nu e bine ca nu stiu ce anume, de aia si eu am optat pentru un i5. si 8 gb de rami sunt mai mult decat suficienti pentru jocuri, cred ca ai bani sa dai aiurea ori sa te dai mare ca multe sunt in plus aiurea de tot. tot ce e in plus e pentru modificat video si alte chestii de genu, nu pentru jocuri.

| StalkerSoul a răspuns:

Foarte bun!