| o0ops_2090 a întrebat:

Astazi am gasit pe strada un telefon Allview A4 DUO si vreau sa stiu si eu acest telefon poate fi localizat prin satelit. Doresc sa-l pastrez dar nu vreau sa ma trezesc cu politia peste mine in casa.

Răspuns Câştigător
| Alandala16616923946 a răspuns:

Daca "l-ai gasit", ce poti sa patesti? Daca "l-ai... gasit", stii tuwinking atunci da, ai sanse sa te trezesti cu politia in casa, cum spunea si Vlad, daca e Android, iOS poate fi localizat.

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Cand vad oameni ca tine imi doresc sa ajungi sa iti cumperi un telefon scump, si sa ajungi la randul tau sa il pierzi, si sa nu mai dai de el.

| Ronnix a răspuns:

Daca are numere de contact in el, iti sugerez sa-l dai inapoi... probabil, nici tie nu ti-ar conveni daca ai pierde un telefon. Cat despre raspunsul la intrebarea ta, poate fi localizat, insa nimeni nu se oboseste atat pentru in amarat de telefon.

| nkd a răspuns:

Poate fi localizat doar daca proprietarul a facut respectivele setarile inainte. Si chiar de ar fi localizat, tot nu ar avea ce sa iti faca, politia nu se implica in astfel de cazuri, cel putin nu la noi. Dar, cel mai bine e sa il dai inapoi, sigur are un numar in agenda pe care sa intrebi al cui este. Gandeste-te ca, chiar tu puteai pierde ceva de valoare, si acel cineva care l-a gasit, l-ar fi pastrat. Cu ocazia asta o sa iti impartasesc un secret, nu multi il stiu, crede-ma: Nu fa cu altii ce nu ti-ai face tie.

| raduradu2014 a răspuns:

Daca are setarile facute da se poat gasi cand il folosesti. eu am un p5 mini si un p5 quad si am la amble setari de localizare facut din prima zi de cumparare. si nu le poti dezactiva si nici sa le vezi daca sunt activate. le gasesti la antivirusul bitdefender care este instalat pe el din fabrica. eu zic sa il predai la proprietar ca daca il vinzi tot se afla de unde a plecat

| tadina125 a răspuns:

Am si eu da-la

| o0ops_2090 explică (pentru tadina125):

Nu ma intereseaza

| vladvlad_5024 a răspuns:

Orice telefon cu android sau ios sau windows poate fi localizat.