| Reverse a întrebat:

Astazi mi-am cumparat cablu de date pentru cosmote zte cute. Cablul e model ca-101 nokia. dar nu mi-a dat la el niciun cd si nu stiu cum sa transfer date. Am auzit ca imi trebuie un program nokia pc suite. E bun si pentru zte cute?
Funda.

7 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu iti tr niciun pc suite! :. cand vrei sa tragi ceva in telefon, bagi cablul, alegi transfer de date, de duci in my computer si alegi driverul unde este telefonul tau! :... I, L :...etc (depinde )
acolo daca vrei sa bagi melodii te duci la songs si dai copy paste la melodii, daca vrei imagini, de duci la images... etc! nu e greu, Nokia pc suite e un program de la Nokia special pentru transferul de date! dar eu nu il folosesc! nu am de ce!

| StefanS a răspuns:

Deci ai luat cablu de date. Programul Nokia pc suite sigurat nu ii bun pentru "zte cute". Ca sa faci transfer de date mergi undeva in meniul telefonului:Configuratie->transfer/sincronizare->Transfer de date. Ar putea fi pe modem dar trebuie sa fie pe transfer de date ca sa poti trimite fisiere de pe pc/tel sau tel/pc.
À propos, nu am mai auzit niciodata de marca asta.happy

| cby a răspuns:

Chiar daca ZTE Cute este o clona Nokia (cel putin asa pare) asta nu asigura catusi de putin compatibilitatea cu produse Nokia, cum ar fi cablul de date sau Nokia PC Suite. Pe acesta din urma il poti descarca de aici >> http://europe.nokia.com/support/download-software/pc-suites Daca ar fi o clona "corecta" :) atunci ai putea sa transferi date simplu, numai cu cablul, cum spune apache.

| alexandruvalcea a răspuns:

Pai da Nokia pc suite e ca sa transferi date dupa Nokia pe computer...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu un telefon "Cosmote Cute" de fapt el e "ZTE Cute" dar Cosmote l-a luat de la firma ZTE si l-a redenumit dupa ei adica "Cosmote Cute", oricum "Nokia PC Suite" este pentru Nokia cum spune si numele si nu este compatibil cu acest telefon. Tot ce trebuie sa faci este sa bagi cablul USB in PC, apoi in telefon si it va aparea urmatorul mesaj : "Incarcator USB conectat" dupa va aparea "Config. USB" si trebuie sa alegi din lista, iar in lista este numai "Stocare in masa" apesi pe el si dupa cateva secunde in "My Computer" vor aparea : telefonul si cardul de memorie, daca exista, iar acolo vei gasi si subfolderele cardului si respectiv telefonului si bineinteles va trebui doar sa copiezi din calculator (Copy) si inh telefon sa "lipesti" (Paste) si tot asa (si invers din tel in PC)...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu cablul cumparat de matale, descarca de aici (http://mea.samsungmobile.com/......oftware.do un soft nou-nout baga-l (cablul!) intr-un Samsung C3222 si...si... voila! Probat! Samsung, copii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.catalinares86.blogspot.com