| Klaudiu214 a întrebat:

Ati Radeon sau NVDIA GeForce?

7 răspunsuri:
| rocket a răspuns:

Ambele. Depinde de cat vrei sa cheltui si la ce le folosesti.
Alege de aici: http://www.one-it.ro/placi-video

| Mihaitzz a răspuns:

Depinde de o mulţine de factori, cum ar fi:
Buget; la ce va fi folosită; ce sistem
este alături de ea; ce monitor ai.
Dar totusi, uita-te aici : http://www.youtube.com/watch?v=pez1z2jgKAY

| KodrutZ a răspuns (pentru Mihaitzz):

Pina la link ai avut dreptate, dar clipul ala e o prostie - compara placi din generatii complet diferite, lasind un avantaj clar pentru HD 4000 din start. Nu m-am uitat la el, banuiesc ca in concluzie cistiga AMD/ATI-ul, dar atita vreme cit pleaca de la premise eronate, nu merita baga in seama.
@Klaudiu214: Dupa cum zice si Mihaitzz, depinde de buget, folosire, monitor (mai degraba NUMARUL de monitoare...), restul sistemului - in unele cazuri e mai bun un AMD/ATI, in altele NVIDIA.

| stlucian a răspuns:

Nvidia desi acum am Ati dar nu pentru mult timp.
Sunt mult mai fiabile.

| Klaudiu214 explică:

Eu am vrut sa stiu care e mai buna din astea 2 ce stiu eu NVDIA GeForce e mai mult pentru jocuri

| Lrc_Teodor_1996 a răspuns:

Nvidia sunt niste placi forte bune dar eu am ATI Radeon HD6450 si face o treaba excelenta si nu a costat nici mult pot sa joc jocuri foarte grele exemplu( crysis 3) pot sa vizualizez in hd. Dar este si la apreciarea ta si de proprietatile calculratorului tau.

| Klaudiu214 explică (pentru Lrc_Teodor_1996):

Ati Radeon am si eu HD4650 1GB si imi merge orice joc 2013 pe highbig grin si rezolutie maxima 1440x900 maxim refresh rate 75 Hz
si 6 GB Ram si procesor Intel core duo 2.66