| Cristian2003 a întrebat:

Atunci cand intru in jocul Angry birds transformers nu pot sa joc si imi apare "Download failed
Angry birds
Transformers needs at
Least 101MB of free
Storage to update"
Ce inseamna acest lucru si cum il pot remedia? Dau funda
P.S.Este si din cauza ca nu mai am multa memorie?

9 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Da, nu e suficientă memorie. Aceiași eroare am primit-o și eu la Fruit Ninja pentru că am umblat pe altceva în timp ce jocul se instala și că m-am deconectat de la internet, dar fără partea cu „nu e suficientă memorie". Soluția mea a fost reinstalarea jocului.
Trebuie să faci loc pe tabletă (unde e instalat jocul) peste 101 MB. Zic peste 101 MB pentru că orice calculator/laptop/tabletă/smartphone/orice altceva are nevoie de stocare liberă ca să funcționeze.
Deci, mută jocul pe card și vezi dacă îți mai dă eroarea.

PS: Aici e vorba să facă update, din câte am înțeles.

| Cristian2003 explică (pentru SonicAndrei):

Bine dar, nu prea am inteles

| SonicAndrei a răspuns (pentru Cristian2003):

Nu te înțeleg... OK, deci ai prea puțin spațiu pe tabletă. Jocul vrea să-și facă update (îmbunătățire la o nouă versiunea) din câte am înțeles și nu este spațiu suficient.
Întrebare: Jocul a mers și înainte sau tocmai l-ai instalat?

Oricum, instalează pe tabletă aplicația Clean Master.

| marian1328 a răspuns (pentru SonicAndrei):

Clean master nu e bun de ceva si m-ia sters pozele de pe tableta

| SonicAndrei a răspuns (pentru marian1328):

Ba chiar e bun. Așa e, mergând în background consumă din resurse, dar în același timp mai și eliberează din RAM. E ciudat că ți-a șters pozele, în mod normal nu ar face asta. Probabil ai intrat tu la curățare avansată și ai selectat din greșeală și pozele...

| marian1328 a răspuns (pentru SonicAndrei):

Pai n-am selectat si pozele

| SonicAndrei a răspuns (pentru marian1328):

Nu știu ce să zic...

| Curcudus2002 a răspuns:

Nu ai spatiu de stocare suficient pentru a downloada jocul toate fisierele necesare.Mai steerge din jocuri si fisiere. big grin La multi ani de an nou! Funda?

| Cristian2003 explică (pentru Curcudus2002):

Si tu sa ai un an nou fericit