| NonZarek a întrebat:

Au ajuns benzile led (10 m) pe care le-am comandat însă nu au niciun manual de instrucțiuni.
Întrebarea e, dacă tai o bucata din banda led și o lipesc separat de celalalte, cum o conectez la curent? Îmi trebuie încă o sursa de alimentare sau?

Răspuns Câştigător
| FreddieM a răspuns:

Scuze, nu intelesesem bine intrebarea.
Deci vrei sa tai o bucata din banda de led si sa o,, aprinzi'' separa?
In cazul asta da, ai nevoie de alt alimentator.
Cheers

1 răspuns:
| FreddieM a răspuns:

Nu, poti inseria cate parti doresti. Apoi le conectezi la acelasi alimentator. Banuiesc ca ai si un alimentator/transformator in cutia cu ledul.
Cheers