| Chiriceanu_Bossu_Emy_1994 a întrebat:

Au un blog pe blogger dar site-ul e in engleza ( se termina in.com ) si vreau sa il schimb in.ro ca sa intre romani pe el. pot sa schimb asta?

4 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

O să intre români pe el dacă e scris în română..com se foloseşte universal adică la români şi la toate ţările. Una e să schimbii limba website-ului altceva e să schimbi adresa din.com în altceva. Poate fi cu.ro, dar să fie în engleză şi. invers.

| GabyB94 a răspuns:

Stai linistit ca Google schimba extensia blogspot in functie de tara. Cand am fost in Germania eram pe.de, in Austria pe.at, dar eu nu am schimbat nimic la blog.

Daca vrei sa renunti la 'blogspot' din denumire, atunci iti iei un domeniu propriu cu ce extensie vrei tu.

| ZaraZaraPerlin a răspuns:

Dă site-ul!